• Szkoły Pełne Talentów

• Zbieramy Talenciaki !

Rusza akcja Lidla, w której klienci sklepów będą otrzymywać Talenciaki – specjalne vouchery. Na stronie lidl.pl/szkoly można je przekazywać wybranej szkole. Odebrać je można za każde wydane na zakupy 50 zł (w zakupach musi znaleźć się owoc lub warzywo) i w formie papierowej przekazać szkole lub zeskanować kod i przekazać punkty na konto szkoły . Do wygrania atrakcyjne nagrody dla szkoły.

Zapraszamy do udziału w akcji i zbieranie Talenciaków dla naszej szkoły :)

Link do przekazania Talenciaków dla naszej Szkoły

• Drodzy Rodzice,

• Pedagog szkolny informuje, że do dnia 15 września br. należy złożyć do Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach uzupełnione wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2022/2023.Wymagane druki wniosku wraz z oświadczeniami  dostępne są na stronie internetowej urzędu www.tarnowskiegory.pl w zakładce: „Dla mieszkańca”, „E_urząd”,  Edukacja-„Stypendium szkolne – pomoc materialna o charakterze socjalnym”, lub u p. Pedagog oraz w sekretariacie szkoły od 05.09.2022 od godziny 11.00.Jednocześnie informuję, że do wniosku należy dołączyć zaświadczenie lub oświadczenie o dochodach osiągniętych w miesiącu sierpniu 2022 r. oraz dokumenty poświadczające występowanie w rodzinie innych okoliczności uzasadniających trudną sytuację materialną. Obecnie wysokość dochodu na osobę w rodzinie wynosi 600 zł netto. Możliwe jest również składanie wypełnionych wniosków z załącznikami u p. Pedagog do dnia 14.09.2022.

• Drodzy Rodzice,

•

Informujemy o możliwości objęcia uczniów ubezpieczeniem NNW w roku szkolnym 2022/2023.

Suma ubezpieczenia 18.000 zł.

Składka za ubezpieczenie 50 zł, płatna tylko przelewem

Numer konta indywidualnego dla szkoły do wpłaty składek

Odbiorca: Ergo Hestia Sopot ul. Hestii 1

Tytułem: opłata za polisę nr 903013986208, imię i nazwisko ucznia/uczennicy, klasa

PŁATNOŚĆ ZA UBEZPIECZENIE DO 31 PAŹDZIERNIKA 2022

Okres ubezpieczenia 01.09.2022-31.08.2023.

Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku.

Przypominamy także o możliwości ubezpieczania dzieci indywidualnie, w wybranym przez siebie towarzystwie ubezpieczeniowym.

Ubezpieczenie_w_roku_2022_2023.pdf

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

• Zapraszamy wszystkich uczniów na rozpoczęcie Roku Szkolnego

1 września 2022 roku

Uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami - świetlica szkolna

Uczniowie klas II - VIII - boisko szkolne

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• 24 czerwca 2022 roku zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Podczas uroczystych akademii wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody dla najzdolniejszych.

Mury naszej szkoły pożegnali kolejni uczniowie z klas ósmych, którym życzymy wszystkiego dobrego w kolejnych latach nauki.

Powodzenia!

• Sukcesy sportowe ucznia klasy 7b

• Miło nam poinformować o sukcesach sportowych naszego ucznia Macieja Maligłówki.

Maciek jest reprezentantem Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate sekcji Ju-Jitsu.

Szczegóły poniżej:

Serdecznie gratulujemy Maćkowi sukcesów i życzymy kolejnych!

• Rozstrzygnięcie KANGURA

• Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2022

W naszej szkoły wyróżnienia otrzymali Jakub Korzonek z kl.4a i Artur Rączka z kl. 8c. GRATULUJEMY !!!

• Konkurs matematyczny

• Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli III miejsce w międzyszkolnym konkursie matematycznym "Niech para się postara".

W konkursie brali udział uczniowie klas czwartych- reprezentatntami naszej szkoły byli Paweł Arndt i Daniel Maniurka.
            Chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• EASTER w klasie 1b i 1c

• Ostatnio podczas lekcji języka angielskiego klasy 1b i 1c poznały słownictwo, symbole związane z Wielkanocą podczas wspaniałej zabawy 😊 Nasi uczniowie tańczyli z Easter Bunny, czyli zajączkiem wielkanocnym; pokazywali jego części ciała wykorzystując poznane już wcześniej słownictwo oraz wybrali się na wirtualne Easter Egg Hunt- czyli polowanie, poszukiwanie ukrytych pisanek 😊 Podczas inspirującej zabawy uczniowie nauczyli się słownictwa, którym mamy nadzieję, że zaskoczą swoje Rodziny podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych ! Drodzy Rodzice, zaangażujcie swoje pociechy w przygotowywanie koszyczków wielkanocnych, na pewno dowiecie się jak jest koszyczek wielkanocny w języku angielskim i co się w nim znajduje 😊 Happy Easter!!!

Wszystkie zdjęcia opublikowane są w Albumie Fotograficznym

• KLASOWY KONKURS RECYTATORSKI WIERSZY JULIANA TUWIMA

• W  marcu w klasie 3b odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski. Uczniowie deklamowali wiersze Juliana Tuwima. Jury, w którym zasiadły pani Joanna Szyja i pani Celestyna Kozak, zwracało uwagę na opanowanie pamięciowe tekstu, dykcję, gestykulację/ruch. Najlepsza okazała się Urszula Stawska z wierszem pt. „Lokomotywa”.

Drugie miejsce zajęła Oliwia Zuber recytując „Kotka”.

Na trzecim miejscu podium znalazła się Zuzanna Jurek z wierszem „Spóźniony słowik”. GRATULACJE!!!

Szkoda, że na podium są tylko trzy miejsca. Pozostałym uczestnikom również gratulujemy!

• Gratulacje

• Gratulacje  dla Tomasza Szligii
            z klasy 7b za zajęcie II miejsca 🥈
            w I Wojewódzkim Konkursie Gwary Śląskiej w Raciborzu.
            Jesteśmy bardzo dumni 😊

• Kochani !

• Szanowni Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice i wszyscy Przyjaciele Naszej Szkoły, którzy włączyliścię się w akcję pomocy dla naszych sąsiadów z Ukrainy. 🤝🇺🇦
            To NIESAMOWITE jaki efekt osiągnęła nasza zbiórka.
            ❤️💛💙
            Nawet nie efekt, to APOGEUM dobroci, empatii  wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka.
            Dzisiaj, dary od Was odebrali Panowie z OSP Sucha Góra. Tyle było tych darów,że Panowie musieli przyjechać po nie na DWA razy.  Wobec czego zmęczeni, ale szczęśliwi.
            DZIĘKUJĘMY! ❤️😍👏💪